شرکت کوشا دانه، شما را به خرید بهترین محصولات پسته دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت مغز پسته خلال در بهترین مرکز عرضه مغز پسته

قیمت مغز پسته خلال در بهترین مرکز عرضه مغز پسته

قیمت مغز پسته خلال در بهترین مرکز عرضه مغز پسته یکی از موضوعات مهمی است که بررسی‌های زیادی بر روی آن انجام شده است. از این رو ما نیز قصد داریم تا این موضوع را در ابعاد مختلف بررسی کنیم، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

قیمت مغز پسته خلال در بهترین مرکز عرضه مغز پسته

قیمت پسته و خلال پسته در بازار

قیمت پسته و خلال پسته در بازار

معاملات مربوط به پسته و بورس این کالا مربوط به سال ۸۷ است. البته در آن زمان به دلیل محدود شدن بازار و همچنین عدم استقبال مردم از این محصول در آن سال باعث شد تا بازار معاملات پسته نیز محدود شود. البته ایران با توجه به سابقه کلی که در کشت پسته دارد توانسته به یکی از قطب‌های مهم جهانی برای صادر کردن این محصول پرمخاطب تبدیل شود.

پسته ایران یکی از محصولات صادراتی است که چیزی حدود ۹۰ درصد آن به کشورهای دیگر صادر می‌شود. قیمت مغز پسته خلال در بهترین مرکز عرضه مغز پسته با توجه به اینکه این محصول یکی از تولیدات مهم به شمار می‌رود، می‌تواند در هنگام نوسانات ارزی بازار معاملات بورس را برای کشاورزان کنترل نماید. ایران و آمریکا دو قطب جهانی مهم در صادرات پسته هستند که می‌توان گفت چیزی حدود ۷۰ الی ۸۰ درصد صادرات پسته را به عهده دارند.

قیمت مغز پسته خلال با توجه به محل کشت

صادرات خلال مغز پسته به کشورهای حاشیه خلیج فارس چگونه است؟

محل کشت پسته تاثیر بسزایی در قیمت آن خواهد داشت. اینکه پسته در چه شرایط آب و هوایی رشد کرده باشد و با چه شرایطی خلالی شده باشد، یکی از نکات مهمی است که وارد کننده‌های این محصول پرطرفدار به آن توجه بسیاری می‌کنند. تبریز یکی از استان‌های فعال در این حوزه است و همواره رضایت مشتری را در اولویت قرار می‌دهد.

پسته انواع مختلفی دارد که هر نوع آن نیز مجددا بستگی به محل کشت آن دارد. ظاهر و طعم هر پسته بستگی به شرایط آب و هوایی دارد که در آن رشد کرده است. از مهم‌ترین و معرف‌ترین پسته‌هایی که در ایران وجود دارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. تبریز
  2. کرمان
  3. قزوین
  4. اصفهان
  5. قم

این دسته از پسته‌های موجود در ایران هم کیفیت بالایی دارد و هم طرفداران مخصوص خودش را دارد.

انس پسته چیست و چه رابطه‌ای با قیمت مغز پسته خلال دارد؟

برای اینکه بتوان انس پسته را چه به صورت کامل و چه به صورت خلال اندازه گیری کرد باید از دستگاه‌ها و ترازوهای انس گیر استفاده کرد. در یک ترازوی مناسب برای اندازه گیری یک وزنه ۱۴۲ گرمی قرار می‌دهند و با استفاده از آن انس پسته را بدست آورده و آن را تقسیم بر ۵ می‌کنند.

در هنگام بدست آوردن انس پسته به صورت خلال باید نکات زیر را رعایت کنید:

  1. هرچه که انس کمتر باشد پسته درشت‌تر است و در نتیجه خلال آن نیز درشت‌تر خواهد بود و هرچه انس بیشتر باشد پسته کوچک‌تر خواهد بود.
  2. انس پایین پسته یکی از دلایلی است که نشان دهنده مرغوبیت پسته است.

فصلی که برداشت پسته در آن صورت می‌گیرد هم تاثیر زیادی در انس آن نیز خواهد داشت. پسته در زمان‌های مختلف برداشت‌های متفاوتی دارد اما به طور کلی زمان برداشت این محصول مرغوب از اواخر شهریور تا اوایل آبان ماه می‌باشد.

عوامل موثر در قیمت مغز پسته خلال در بهترین مرکز عرضه مغز پسته

عوامل موثر در قیمت مغز پسته خلال در بهترین مرکز عرضه مغز پسته

  • نرخ ارز واقعی محصول
  • سیاست‌گذاری دولت در زمان بورس کالا
  • عرضه و تقاضای محصول

کلام آخر

قیمت مغز پسته خلال در بهترین مرکز عرضه مغز پسته یکی از موضوعات مهمی بود که سعی کردیم در این مقاله ابعاد موثر در آن را به صورت کلی توضیح دهیم. به طور کلی قیمت خلال پسته در گرو قیمت پسته است. در حال حاضر خلال پسته تبریز یکی از بهترین و مرغوب‌ترین پسته‌های ایران به شمار می‌آید.

برای ارتباط بهتر در

whatss app

کلیک کنید یا

به سایت کوشا دانه مراجعه کنید و با دریافت کاتالوگ و همچنین نحوه خرید را از کارشناسان ما سوال فرمایید.

امین خلیلی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

شرکت کوشا دانه، شما را به خرید بهترین محصولات پسته دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید